Najwięksi hazardowi szczęściarze

Najwięksi hazardowi szczęściarze

Gry hazardowe to poza lotto jedyny legalny sposób, który pozwala w jednej krótkiej chwili zdobyć wielką fortunę. Ale jest i druga strona medalu – w hazardzie możesz równie szybko przegrać fortunę. Dziś kilka słów o największych szczęściarzach i pechowcach w historii hazardu.

Najwyższą wygraną wszech czasów może się pochwalić grecki imigrant Archie Karas, który na przestrzeni 3 lat zdobył w kasynach Las Vegas fortunę o wartości 40 milionów dolarów. Pechowo w ciągu następnych kilku lat przegrał całą fortunę i co więcej, dostał zakaz wstępu do kasyn, gdy wyszło na jaw jego oszustwo w grze w blackjacka.

Karasowi udało się wygrać fortunę dzięki grze w bakarata, pokera i blackjacka. A co z innymi hazardowymi szczęśliwcami? Wielu z nich (David „Chip” Reese, Bobby Baldwin, Johnny Chan) to profesjonalni pokerzyści, ale są też i tacy, którzy wygrali fortunę dzięki… jednorękiemu bandycie. Najlepszym przykładem jest E. Sherwin, który dwa razy trafił jackpota w Megabucks i wygrał ponad 25 mln dolarów. W Polsce najwyższa dotąd kasynowa wygrana (1 700 000 PLN) trafiła się graczowi w kasynie w hotelu Marriott i także był to jackpot w automacie one-armed bandit.

Z kolei tytuł największego pechowca w historii hazardu zdobył T. Watanabe, który 9 lat temu przegrał w kasynie 127 milionów dolarów. Twierdził potem, że wszystkiemu winna była wódka. Dlatego warto pamiętać: pijesz – nie graj, grasz – nie pij.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *